امروز: یکشنبه 25 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق سیستم حقوق و دستمزد و تاثیر آن در بهره وری سازمان

تحقیق سیستم حقوق و دستمزد و تاثیر آن در بهره وری سازمان دسته: حسابداری
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 19 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

مفهوم كار چیست ؟ چرا مردم كار می كنند ؟ از كار چه چیزی بدست می آید ؟ چرا بعضی از مردم درست كار می كنند ، در حالی كه بعضی دیگر چنین نیستند ؟ این ها سؤالاتی است كه هر كس كم و بیش در زندگی خود با آن مواجه بوده است

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

سیستم حقوق و دستمزد و تأثیر آن در بهره وری سازمان

تجربه ای در بهبود و ارتقای بهره وری در فرایند تولید

( در نظام بهره برداری و نگهداری ماشین آلات )

پیشگفتار

در اجرای سیاست و برنامه های دولت و محور قرا گرفتن كشاورزی ، وزارت كشاورزی نیز به نوبه خود به عنوان متولی آن جهت آماده سازی بستر كار و مكانیزاسیون كشاورزی ، تعدادی ماشین آلات عمرانی و راهسازی تأمین كرد و متناسب با نیاز استانها در سطح كشور توزیع نمود تا در پروژه های عمرانی از جمله

  • تسطیح و یكپارچگی سازی اراضی
  • احداث سدهای خاكی
  • احداث شبكه های آبیاری و زهكشی
  • احداث جاده بین مزارع

و سایر كارهای محوله فعالیت نماید .

در سال 1371 به منظور استفاده بهینه از ماشین آلات و ایجاد انگیزه در یك نظام بهره برداری و نگهداری ماشین آلات شركتی تحت عنوان شركت خدمات مهندسی آب و خاك كشور ( سهامی خاص ) تأسیس گردید .

در راستای تحقق اهداف سازمانی و به منظور بكار گیری تجربه در كنار دانش و رفع نواقص موجود از جمله بوركراسی اداری ، پرداخت حقوق و دستمزد به صورت ماهیانه ، كم بودن حقوق و دستمزد و پیروی از این اصل كه « تا زمانیكه اهداف شخص تأمین نگردد . اهداف سازمانی تحقق پیدا نخواهد كرد »سازمان ناگزیر شد شیوه پرداخت حقوق و دستمزد را بر مبنا ی « پرداخت مزد برای واحد كار » تغییر دهد كه نتایج حاصله عبارت بودند از :

  • افزایش حقوق و دستمزد 200%
  • كاهش هزینه تعمیرات 30%
  • كاهش زمان توقف 25%
  • كوتاه شدن زمان اجرای پروژه 20%

به طور كلی نتایج حاصله باعث افزایش بهره وری در نظام بهره برداری و نگهداشتن ماشین آلات گردیده .

ضرورت و اهمیت كار

مفهوم كار چیست ؟ چرا مردم كار می كنند ؟ از كار چه  چیزی بدست  می آید ؟ چرا بعضی از مردم درست كار می كنند ، در حالی كه بعضی دیگر چنین نیستند ؟ این ها سؤالاتی است كه هر كس كم و بیش در زندگی خود با آن مواجه بوده است .

باید دانست كه اهمیت كار تنها به زمانی كه به خود اختصاص می دهد مربوط نیست ، بلكه كار عامل قدرتمندی در تأمین نیازهای اقتصادی ، اجتماعی و روانی انسان می باشد. كار علاوه بر اینكه وسیله ای برای تأمین نیازهای مادی زندگی است ، می تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای عمیق و اساسی بشر هم باشد از جمله :

نیاز به كسب موفقیت ، نیاز به تأیید و پذیرش دیگران ، نیاز به ایجاد روابط شخصی و اجتماعی ، نیاز به داشتن پایگاه اجتماعی ، نیاز به مفید بودن و خدمت كردن به دیگران بقای عزت نفس ، احساس ارزشمندی و مسئولیت پذیری ، كسب هویت و پوچی  است .

تعریف كار

اصطلاح كار در فرهنگ فارسی معین ، به معنی آنچه از شخص یا شی صادر می‌شود، فعل ، عمل ، شغل ، پیشه و … آمده است ، در فیزیك  ، تبدیل یا انتقال انرژی «  كار»  نامیده می شود .

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : سیستم حقوق دستمزد و تاثیر آن در بهره وری سازمان , تجربه ای در بهبود و ارتقای بهره وری در فرایند تولید , نظام بهره برداری نگهداری ماشین آلات

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر