امروز: چهارشنبه 30 آبان 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

حسابداری پرداخت دستمزد

حسابداری پرداخت دستمزد دسته: حسابداری
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1254 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 41

لفظ سیستم به مجموعه‌ای از عناصر اطلاق می‌شود كه ورودی‌های مشخصی را دریافت نموده و سپس روی آنها پردازش انجام داده و در نهایت خروجیهای معینی را تولید می‌كند سیستم مجموعه‌ای است از چندین جزء وابسته به هم كه در جهت حصول هدفهای مشخص در تعامل با یكدیگر هستند در فرهنگ انگلیسی آكسفورد یك سیستم به عنوان مجموعه‌ گروهی از اشیاء مرتبط یا غیر مرتبط به نحوی كه

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

تعریف سیستم

لفظ سیستم به مجموعه‌ای از عناصر اطلاق می‌شود كه ورودی‌های مشخصی را دریافت نموده و سپس روی آنها پردازش انجام داده و در نهایت خروجیهای معینی را تولید می‌كند سیستم مجموعه‌ای است از چندین جزء وابسته به هم كه در جهت حصول هدفهای مشخص در تعامل با یكدیگر هستند در فرهنگ انگلیسی آكسفورد یك سیستم به عنوان مجموعه‌ گروهی از اشیاء مرتبط یا غیر مرتبط به نحوی كه یك واحد پیچیده را تشكیل دهند و یا تركیب كل از اجزا كه در حسب طرح یا جزء برنامه‌ای نظام یافته باشد تعریف شده است.

یك سیستم همواره دارای هدف مشخصی است و به صورت مجزا وجود ندارد.

معرفی سیستم

امروزه كاربرد كامپیوتر در ارتباط با سیستم‌ها برخلاف ایده اولیه استفاده از آن تنها ذخیره و بازیابی اطلاعات نیست بلكه به عنوان ابزار ارتباطی و مشاور در امور از اهیمت خاصی برخوردار است.

سیستمی كه به عنوان پروژه در اینجا انتخاب شده به عنوان سیستم اطلاعات منابع انسانی مربوط به اداره آب‌ و فاضلاب می‌باشد.

برای ایجاد یك سیستم ایده‌آل مكانیزه عملیات ورودی و خروجی سیستم نیروی انسانی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهیم تا نیازها شناسائی شوند.

با شناخت هر نیاز امكان ایجاد پشتیبانی اطلاعاتی و سیستم‌های خبره و هوشمند كامپیوتری در جهت رفع آن نیاز مطرح می‌شود.

خروجی‌هاعملیاتزیرسیستم ورودیمدیریت نیروی انسانیثبت مشخصاتاطلاعات پرسنلیپاداشآموزش گزارشاتثبت عائله و روزهای مرخصی  حقوق و مزایا 

طرح عملیات

زیر سیستم نیروی انسانی در ارتباط با كلیه امور مربوط به پرسنل و افرادی است كه در داخل یك سیستم فعال هستند در واقع این زیر سیستم ارتباط با كلیه عملیاتی است كه بر روی جریان نیروی انسانی در داخل یك سیستم صورت می‌گیرد.

قسمت ثبت مشخصات

در این قسمت اطلاعاتی را از كارمندان دریافت و آنها را در یك فایل ثبت می‌كنند و یك شماره كارمندی را به آنها اختصاص می‌دهد.

قسمت آموزش

در این قسمت از شروع تا خاتمه استخدام یك نیرو مراتب شغلی وی را مشخص می‌كند و در صورت هرگونه تغییراتی قادر به تهیه گزارش می‌باشد.

قسمت ثبت عائله و روزهای مرخصی

تعداد عائله كارمندان و نسبت آنها را به كارمند و قسمت روزهای مرخصی همه تعداد ساعات مرخصی‌های استفاده شده كارمندان جهت تهیه گزارش برای قسمت حقوق و دستمزد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قسمت حقوق و دستمزد

در این قسمت با استفاده از اطلاعاتی مانند حقوق پایه كارمند و … كه دریافت می‌شود حقوق وی را محاسبه و فیش را صادر می‌كنند.

طرح ورودی

شامل زیر سیستم ساده ورود اطلاعات: داده‌های ورودی كلاً در ارتباط با سوابق افراد و امور مالی مربوط است سوابق افراد در ارتباط با مشخصات پرسنلی، تاریخ شروع استخدام تحصیلات و در مجموع مشخصات نسبتاً ثابت افراد است داده‌های مالی در ارتباط با محاسبات مالی هستند از این جمله می‌توان حقوق ماهیانه ساعات كاركرد مالیات بردرآمد را نام برد.

طرح خروجی

زیر سیستم در مدیریت نیروی انسانی: جهت كنترل نیروی كار است كه شامل تولید گزارشهای از آموزش و مهارتی و مؤفقیتهای می‌باشد.

زیر سیستم پاداش

(فیش حقوق) در ارتباط با گزارش حقوق و دستمزد و سایر مزایای پرداختنی به پرسنل كه شامل گزارشاتی از قبیل لیست حقوق و لیست حضور غیاب و … است.

زیر سیستم گزارشات

در ارتباط با تهیه گزارشات منابع انسانی برای محیط خارج كه در این سیستم قسمت آمار موجود در ثبت مشخصات در نظر گرفته شده.

تجزیه و تحلیل سیستم

هدف از متدولوژی‌های تحلیل و طراحی ارائه روش مدون برای تولید و سند سازی نرم‌افزار مطابق با نیازهای متقاضیان است.

اجزاء سیستم

هر سیستمی دارای هدفی می‌باشد و اگر دارای این مشخصه نباشد فلسفه وجودش بی‌معناست كه در این سیستم هدف ما پرداخت حقوق پرسنل اداره و ثبت مشخصات آنهاست.

ورودی‌های سیستم شامل داده‌های شخصی پرسنل و داده‌های مالی می‌باشد.

خروجی‌های سیستم

سیستمی كه درنظر گرفته شده شامل خروجیهای زیر گزارشات (آمار و …) پاداش (فیش حقوق و روزهای حضور غیاب) مدیریت نیروی كار ( آموزش)

توالی سیستم از گرفتن داده‌های ورودی و پردازش روی این داده‌ها تا نتیجه نهایی و تولید داده‌های خروجی، احتیاج به نظم و ترتیب و توالی خاصی دارد كه باید رعایت گردد كه در این سیستم پرداخت حقوق پس از محاسبه تعداد ساعت كار و … می‌باشد.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : تعریف سیستم , حسابداری پرداخت دستمزد , حقوق و دستمزد , زیر سیستم پاداش , تجزیه و تحلیل سیستم , خروجیهای سیستم

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر